Место Сечањ у Банату населили су 1945. године колонисти из билећких села. Ратко Ш. Бабић доноси списак свих колониста (Алексићи, Антељи, Аћимовићи, Бабићи, Бајовићи, Вујовићи, Гаћиновићи, Драгићи, Лубуртићи, Милошевићи, Новаковићи, Папићи, Радовановићи, Савовићи, Самарџићи, Шакотићи, Шешлије, и др) и даје детаљне записе о херцеговачким селима из којих су колонисти досељени. Аутор о књизи каже:
„Септембра 2010. године навршиће се 65 година од како су наши родитељи одлучили да напусте крај својих предака и са нешто ствари, дођу са својом ђецом у Банат – Сечањ.
Ова спомен-књига посвећена је њима и њиховој одлучности, да промијене све, да своја брда и чисти зрак замијене непрегледном равницом и вихорима прашине.
Изношењем архивске грађе на свјетлост дана: имена и презимена носилаца колонизације, броја чланова домаћинства и мјеста одакле су дошли, жеља је аутора – руководиоца пројекта“.
Црква сељачких јутрења
Гласно ћутање
Проповед
Пасош за небо
Обрадујте најдраже
Како је почео рат у Босни и Херцеговини 1992.
Радуј се
Сабрана дјела, Корона – освета црне краљице
Emocije i mišljenje
Етнонационализација и геополитика. Изабрани радови
Сабрана дјела, Пад Крајине
Свакидашње приче
Кад сјећања заболе
Тражим помиловање – лирске дискусије с Душановим закоником
Купрешка огњишта, зборишта и згаришта
Живопис
Јутарња капија
Клупко спаса
Прегршт прича
Антифашистичка невесињска пушка; Први оружани устанак против фашизма у поробљеној Европи
Bishop Strossmayer, a Croat, Greater Croat or Yugoslav
Козара, споменик нашег памћења
Звјездани вијенац изнад планине
Пун мјесец и огледало
Турцизми у пивском говору
Истина о смрти је лаж
Најлепше народне бајке
Домовина у срцу и друге приче
Ораховица на Озрену
Завет љубави
Злочини над Србима у Независној Држави Хрватској – фотомонографија / Crimes against Serbs in the Independent State of Croatia – Photomonograph
Човек и време
Не волим лимун
Херцеговa задужбина, легенде и знамења
Листања
Последњи ђерам 